Ваш ліміт для скачування в режимі демодоступу вичерпано. Передплатіть доступ, щоб продовжити

Головне в лютому 2024 року

Редакція Експертус Медзаклад

Перегляньте рішення робочих ситуацій, форми, зразки, довідники, відеороз’яснення, найважливіші новини та оголошення, які допоможуть організувати надання медичної допомоги в лютому. Вчимося працювати з медичною інформацією про пацієнта і зверненнями громадян. Підбиваємо підсумки БПР за попередній рік і плануємо участь в освітніх заходах на 2024 рік. Розбираємося в нових тарифах НСЗУ і стежимо за дотриманням ліцензійних умов.

Читайте найгарячіші новини

Перегляньте експертні рішення

Чи можна надати пацієнту неповну інформацію про стан його здоров’я

Повідомляти пацієнту про те, що в нього мало або й немає шансів на одужання, безумовно, складно. Трапляється, що родичі просять лікаря приховати від хворого страшний діагноз. Також буває, що лікар сам сумнівається, чи надавати пацієнту повну інформацію про невиліковну недугу чи психічний розлад. Але рішення надати неповну інформацію може обмежити інші права і перспективи пацієнта. До того ж, де лікар вчинив етично, а де — суб’єктивно, у разі конфлікту довести дуже складно. Скористайтеся рекомендаціями експерта, щоб прийняти оптимальне рішення.

За які заходи можна отримати бали БПР

Із 2024 року система безперервного професійного розвитку поширилася на всіх працівників охорони здоров’я. Відтак вони повинні підвищувати кваліфікацію на заходах, за які можна отримати бали БПР. Дізнайтеся, що це за заходи, щоб гарантовано набрати потрібні бали.

Як розглядати звернення громадян до ЗОЗ за новим законом

Із 2024 року розглядайте звернення і скарги громадян із урахуванням положень Закону України «Про адміністративну процедуру» від 17.02.2022 № 2073-IX. Читайте в роз’ясненні, як застосовувати нові норми на практиці.

Як організувати роботу в ЕСОЗ науково-педагогічних працівників, залучених до надання медичної допомоги в ЗОЗ

Заклад охорони здоров’я має забезпечити реєстрацію та доступ до ЕСОЗ науково-педагогічних працівників клінічних кафедр, яких залучає до надання медичної допомоги пацієнтам. А отримати кваліфіковані електронні підписи для таких працівників має заклад освіти. Дізнайтеся, за яких умов їх можна використовувати для роботи в ЕСОЗ.

Які умови оплати послуг із первинної, паліативної та реабілітаційної допомоги за договорами з НСЗУ у 2024 році

Ознайомтеся з роз’ясненнями за кожним пакетом, щоб урахувати в роботі показники, на які НСЗУ встановлює коригувальні коефіцієнти, і коректно задокументувати надані послуги.

Перегляньте відповіді експерта на часті запитання ліцензіатів:

Скачайте форми та зразки

Зареєструйтеся на вебінари

2 лютого

Оплата праці й конфлікт інтересів:
як керівнику КНП уберегтися від претензій антикорупційних органів

20 лютого

БПР медичних сестер: з’ясовуємо трудові та фінансові гарантії на час навчання

Поїхали з нами у Чернівці

Запрошуємо на семінар «Управління медзакладом в умовах конкуренції» у межах вікенду в Чернівцях для топменеджерів закладів охорони здоров’я

 Взяти участь 

Скористайтеся довідниками

Згадайте головне за пів року

Скористайтеся експертною підтримкою

Експертна підтримка через звернення до Онлайн-помічника доступна користувачам Системи з VIP-версією. Ми розглядаємо ваші робочі ситуації в режимі реального часу та готуємо рішення складних кейсів за три дні.

Щоб лишити звернення, тисніть на кнопку Онлайн-помічника.