Запитання
У складі КНП є чотири відокремлені структурні підрозділи — амбулаторії загальної практики — сімейної медицини (АЗПСМ). У штаті цих амбулаторій — по одному лікарю загальної практики — сімейної медицини, які виконують обов’язки завідувачів. Чи правомірно призначити лікаря на 0,5 чи 0,25 посади завідувача амбулаторії, у якій він працює? Чи обов’язково посада завідувача має бути основним місцем роботи? Якщо так, то як ліпше оформити лікаря — за сумісництвом чи суміщенням?
Зміст, завдання первинної медичної допомоги (ПМД) в Україні й вимоги щодо організації та забезпечення її надання визначає Порядок надання первинної медичної допомоги, затверджений наказом МОЗ від 19.03.2018 № 504 (далі — Порядок № 504; Наказ № 504).
Раніше під час складання штатних розписів заклади охорони здоров’я (ЗОЗ) керувалися наказом МОЗ «Про примірні штатні нормативи закладів охорони здоров’я» від 23.02.2000 № 33. Але МОЗ скасувало його наказом від 02.09.2016 № 928. Це розширило авт...