Запитання
Лікар вніс до електронної системи охорони здоров’я відомості про надану амбулаторну медичну допомогу померлому пацієнту. Він пояснює, що фактично надав допомогу за життя пацієнта, але вніс відомості до системи пізніше. НЗСУ оплатила цей випадок.
Яка відповідальність може бути у цій ситуації для лікаря і закладу? Чи потрібно медичному закладу самостійно звертатися до правоохоронних органів після виявлення такого факту?
Суб’єкти господарювання зобов’язані забезпечити внесення медичних записів, записів про направлення та рецепти під час медичного обслуговування пацієнта в день надання таких послуг (абз. 1, 2 п. 19 Порядку ведення Реєстру медичних записів, записів про направлення та рецептів в електронній системі охорони здоров’я, затвердженого наказом МОЗ від 28.02.2020 № 587; далі — Наказ № 587).
Якщо медичне обслуговування надають не за місцем провадження господарської діяльності з медичної практики, суб’єкти господарювання зобов’язані внести медичні зап...